Dönüşüm ÇED

Hakkımızda

Hakkımızda

Kurulduğu günden itibaren, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çevre Danışmanlığı alanında hizmet veren firmamız, sürekli, kararlı ve istikrarlı büyüme, kaliteli hizmet anlayışı ve Türkiye genelinde yaklaşık 300 uzman çalışanı ile yürüttüğü faaliyetlerine, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Hizmetlerini de eklemiştir.

ÇED Çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından, 25.11.2014 tarih ve 19186 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği kapsamında ve 18.12.2009 tarih ve 27436 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yeterlik Belgesi Tebliği” kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği firmalar tarafından yürütülür.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan almış olduğumuz 271 numaralı “Yeterlik Belgesi” ile özellikle Petrol Madencilik, Turizm-Toplu Konut, Enerji, Atık, Kimya, Sanayi ve Tarım Gıda olmak üzere tüm sektörlere ilişkin ÇED Yönetmeliği kapsamındaki faaliyetleriniz ile ilgili doğru, hızlı ve pratik çözümler üretmekteyiz.

Bu Yönetmeliğe tabi projeler için “ÇED Olumlu” kararı, “ÇED Gerekli Değildir” kararı ya da “ÇED Kapsamı Dışındadır” kararı alınmadıkça faaliyete başlanamaz, bu projelere hiç bir teşvik, onay, izin, yapı ve kullanım ruhsatı verilemez. Söz konusu kararlardan herhangi biri alınmadan başlanan projeler için, proje bedelinin % 2 kadar ceza uygulanır. Ayrıca olumlu karar alınıncaya kadar faaliyet süresiz olarak durdurulur.

donusum-ced-yeterlilik-belgesi